DIŞ CEPHE MANTOLAMA
DIŞ CEPHE MANTOLAMA

DIŞ CEPHE MANTOLAMA

 

Mantolama, bina dış yüzeyine kompozit yalıtım malzemelerinin kaplanması tekniğiyle yapılan bir ısı yalıtımı uygulamasıdır. ... Ülkemizde enerji verimliliği kanununun yürürlüğe girmesinden sonra en çok tercih edilen dış cephe ısı yalıtımı uygulamasıdır.

 

 

            DÜZ LEVHA İLE MANTOLAMA


 Karar verdiğiniz mantolama levhası ( eps, xps veya taşyünü) ile yapılan ve       cephede herhangi bir fuga ya da desenin olmadığı mantolama modelidir. Yüzeyde herhangi bir desen bulunmaz. En son kaplama olarak dış cephe boyası ya da dekoratif sıva seçilir.

 

 

 

 

 

 

                  FUGALI MANTOLAMA


Dış cephe mantolama için seçilen eps, xps ya da taşyünü levhaların belli aralıklar ile fuga vasıtasıyla bölünmesiyle elde edilir. Bu modelde dış cephe de fugalar yardımıyla çeşitli tasarımlar elde edilebilir. Özellikle son yıllarda fugalı mantolama çokça tercih edilmektedir. Dış cephe mantolamaya başlanmadan önce cephe tasarımı yapılmalıdır.

 

 

 

 

 

AHŞAP GÖRÜNÜMLÜ MANTOLAMA


Eps levhaların fabrika ortamında yüzeylerine ahşap desenin verilmesiyle elde edilen ısı yalıtım plakaları ile yapılan mantolama modelidir. Uygulanan bu levhaların ahşap renginde boyanması ile yüzeyde ahşap desen ve renk elde edilir. Bu sayede hem ısı yalıtımı sağlanmış olur hem de dış cephe de ahşap görünüm kazandırılır.

 

 

 

 

 

 

YALI BASKI MANTOLAMA


Ahşap yalı baskı modelinde eps levhaların çeşitli ebatlarda fabrikada hazırlanması ile elde edilir. Bu modelde fugalı mantolamadan farklı olarak yüzey dışa doğrudur. Bu sayede yüzey birbiri üzerine binmiş gibi bir görüntü verir.

 

 

 

 

eyüp mantolama firmaları,eyüp mantolama ustası,eyüp dış cephe mantolama ,eyüp dış cephe mantolama fiyatları,eyüp dış cephe mantolama ustası,eyüp dış cephe mantolama modelleri,eyüp dış cephe mantolama çeşitleri,eyüp dış cephe mantolama malzemeleri,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014