DIŞ CEPHE KAPLAMA
DIŞ CEPHE KAPLAMA

DIŞ CEPHE KAPLAMA

 

Dış cephe kaplama denildiği zaman çoğu insanın aklına mantolama gelir fakat kendi içinde farklı çeşitleri olan bir konudur. Dış cephe kaplama aslında, farklı mimari ve teknik yöntemler kullanılarak binaların giydirilmesidir. Burada amaç binaların ısı yalıtımını sağlamak ve kaplanan binaları güçlendirmek olabileceği gibi, tasarım ve dekorasyon zenginliği katmak da olabilir. Binaların dış görünüşlerini dekoratif bir hale getirmek, dış cephe kaplama ile mümkündür. Bu şekilde binaların dış cepheleri görünüm açısından zenginleşir. Farklı tasarım fikirleri için farklı dış cephe kaplama çeşitleri vardır.

 

Dış Cephe Kaplama Nasıl Yapılır?

 

Öncelikle kaplamada kullanılacak levhalar kalınlığına göre, subasman profilinin ebatları belirlenir. Profil, su terazisi ile düzgün bir hat oluşturacak şekilde duvara göre ayarlanır ve dübel ile tespit edilir. Hazırlanan yapıştırma harcı levhalara çerçeve metodu ile uygulanır. Rüzgar ve türbülans etkilerini önlemek için plastik dübel ile mekanik tespit yapılır. Kaplama sıvası çelik mala ile levhaların üzerine uygulanır. Oluşabilecek çatlakları önlemek için, file ek yerlerinde 10 cm birbiri üzerine binili olarak uygulanması önemli bir detaydır. İlk kat sıva tamamen kuruduktan sonra tekstürlü son kat sıva uygulaması yapılabilir. Çalışırken yeterli sayıda elemanla hızlı bir şekilde işlemin tamamlanması gerekir. Ayrıca kaplama yapılacağı günde, istenmeyen etkilerin oluşmaması için uygun hava koşullarının sağlandığı bir gün tercih edilmelidir.

 

eyüp dış cephe kaplama fiyatları,eyüp dış cephe kaplama firması,eyüp dış cephe kaplama firmaları,eyüp dış cephe kaplama işleri,eyüp dış cephe kaplama ,eyüp dış cephe kaplama fiyatı,eyüp dış cephe kaplama ustası,eyüp dış cephe kaplama ustaları,

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014